30 Mart 2013 Cumartesi

MART'ı bitiriyoruz....

Sevgili dostlar,

size böyle hitap ediyorum, çünkü sunduğumuz aile ortamını, aile fertlerinizi de dahil edecek kadar benimsemeniz bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bu da bizim, sizlere daha şevkle ve sıcaklıkla hizmet vermemizi sağlıyor. İşte atölyemizde "Yaşama Tat Katan Saatler" böyle ortaya çıkıyor. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Gelelim Mart ayı biterken yaptıklarımıza. 

Baharın geliyor olduğu umuduyla çalışmalarımızı biraz daha renklendirdik. Çiçek açan tabaklar, sepetler, aynalar... ve daha neler neler. 

İşte son iki haftadır ortaya çıkardıklarımız. İyi seyirler. 


 Birsen hanımdan, mutfağına yakışacak papatyalı bir obje daha.
 Sema hanımın sehpaları

 Sol elde telefon, sağ elde fırça iş yaptılar. Ama teyze yeğen sonunda sehpalarını bitirdi. 
Ortaya da harika bir iş çıkardılar.Işıl'ın sehpaları...
 Sevgili Ayşıl, dikiş kutusunu tamamladı. 

 Kırkyama gibi görünüm verdiği kolaj çalışması gözümüzü şenlendirdi.

 İçini ve kapak üstlerini kumaşla kapladı. Eline sağlık. Sevgili Filiz, bize One Stroke örneği gösterdi. 
Masanın üzerine yaptığı çalışmasını, camı ters çevirerek sakladık

. Teşekkür ederiz, eline sağlık. Özlem hanım, manevi kızının doğum günü için yaptığı ecza dolabını yetiştirmek için çok çabaladı. Sonuçta ortaya harika bir dolap çıkardı. 

 Detaylara da bakın...

 Tuğçe, öyle güzel bir ekmeklik yaptı ki.

  İşçilik çok temiz, uyum ve seçim mükemmeldi.  Mehtap bu kuşu balkonuna, baykuşları da evinin güzel bir köşesi için yaptı. Ekin dersini bitirince bize yardım etti.Evimin girişini süsleyen bu dolabı Arzu ile birlikte seneler önce yaptık. 
Deri üzerine kağıt transfer olan bu dolabı çok severek kullanıyorum.

  Siz de beğendiniz mi? Bir de detaylara bakın. Bu da balkonumdaki dolabın detayı.... Işılımız, tatlı kızımız, açlığa hiç dayanamaz =)

Tuğçenin havuç kardeşi Işıl, ilk işine girdi. Bizimle artık eskisi kadar sık çalışamayacak. O gün çok duygusal bir gündü. Onu hayata uğurlarken, hem mutlu hem hüzünlü dakikalar yaşadık. 
Hayata attığın bu ilk adımla yolun açık olsun tatlım....=) Atölyede o gün lazanya günüydü. 
Sema bize, bir gün önce 4 saat pişirdiği bolonez sosla enfes bir lazanya hazırladı. 

  Haydi fırına.... Nar gibi kızaran lazanyamız pişti.

 Çay saati için kekimiz de hazır.

Baba kız işlerini ne kadar da dikkatli yapıyorlar. 


 Neda'dan yine harika bir çalışma. Eeee, bahar geliyor demiştik ya...!


 Sevgili dostum Arzu, atölyemizi ziyarete geldi. Hem sohbet ettik, hem de elimiz boş durmadı. Uzun zamandır ara verdiği çalışmalarından örnekler gösterdi bize. Yemekler, kekler, çaylar derken harika vakit geçirdik. Canım arkadaşım. Ne de çok özlemişim. İyi ki varsın. 


 Dolunay hocamızdan örnekler...


 Yeğeni için yaptığı yemek tarifi kutusu. Harika bir fikir değil mi? Zümrüt hanımın çalışma odasına yaptığımız basamak...Bunlar da, dosyalık ve çok amaçlı kutusu.

 Birsen hanımın eşi için yaptığımız sehpa büyük beğeni topladı. Aslında "ben bunu satarım" diye düşündüğü sehpayı öyle çok beğendi ki beyefendi, vazgeçip kullanmaya karar verdi. Güle güle kullanın Ahmet Bey.

 Siz de bakın. Nasıl olmuş?Kendinden önce salıncakta sallanan videosu gelen Kaan, babasıyla birlikte annesinin yaptıklarını teftiş için uğradı. Cana yakınlığı ve sevimliliğiyle bir anda atölyenin havası değişti. Kucaktan kucağa dolandı ama yalnızca annesinin kucağında böyle mutlu oldu... =)

 Zeliha'dan...

Yeni bir aya, yeni projelerle başlıyoruz.
Tüm takipçilerimize, öğrencilerimize, hocalarımıza, dostlarımıza ve aile bireylerimize bizi yalnız bırakmadıkları için sonsuz teşekkür ederiz.

Sağlık ve sevgiyle kalın,

Nazlı