7 Mayıs 2012 Pazartesi

İlklerin Heyecanı :))

           Bu hafta bizimle tanışmak isteyen aileyi tanımadan seven birçok misafirimiz oldu. Selim'de çok güzel  bir atölye hazırladığı için tebrikleri kabul etti. Bu arada bizim eski banyo dolabı , şimdinin dosya dolabı çok beğenilmiş. Her gelen ona bir dokunup sevdi. İstanbul'dan bile gelen misafirlerimiz oldu. Duygu hanım ve kızı atölyemizi görmek ve bizimle tanışmak için geldiler. Yaptıklarımızı paylaşmak, övgüler almak çok keyifli ama esas olan, bize iyi duygularla gelen sevecen insanlar tanımak . Bizi ziyaret eden veya telefonla iyi duygularını bizlerle paylaşan herkese teşekkürlerr.Kursa çok güzel insanlarla başladık.Atölyemizin ilk kursiyeri güzel gözlü , cana yakın ,kibar  Aslı Hanım. Atölyemizin olduğu apartmandaki akrabasını ziyarete geldiğinde tanışmıştık. Aslı hanım yıllardır perspektif çalışması yapan çalışkan, çok zevkli ve başarılı bir kursiyerimiz. Aramıza hoşgeldiniz marifetli Aslı Hanım . Biliyorum ki sizin perspektif teknikleri ile bizim teknikleri birleştirerek çok güzel şeyler yaratacağız. :)


Nasıl gayretle ve istekle çalışıyor değilmiii ?? :)


Diğer bir kursiyerimiz de Galley Leeanne . Ankara'da ingiliz okulunda öğretmenlik yapıyor. Çok özenli, dikkatli ve istekli çalışıyor. İnanılmaz güzel zımpara yapıyor. Ürünü bitirmeye uğraşırken bir yandanda daha sonra yapacağı bir çok ürünü planladı. Birde öğrencileriyle bizim atölyede günlük atölye çalışması yapmak istedi. Önümüzdeki günlerde onu da ayarlayacağız.Atölyemizin bir azimli kursiyeri Mira'mız .Herşeyi çabucak öğrenmek , çok şeyler üretmek isteyen inanılmaz çalışkan, son derste çok yoruldu çünkü resimlere karar vermekte , ona uygun renklere karar vermekte  çok sık fikir değiştirerek beyinsel olarak perişan oldu. Ama inanılmaz güzel bir tepsi çalıştı .Çok hevesli , çok şirin bir kursiyerimizde Meryem .Fakat bu hafta dersi astı ama tüm sevimliliğiyle ders sonunda geldi. Bizde ona ' Hıııı ders konusunda affımız yok, dersleri asmak hiç yok' dedik. Şirin ve sevimliliğine kapılıp kendisini bir seferlik affettik.


Bu arada siparişlerimizide yetiştirmeye çalışıyoruz. Tuğçe 'nin turneleride tam bu koşuşturmada başladı ,  provaları, çalışmaları bu hafta onuda pek göremedik atölyede . Atölyede çalışırken birden saate bakıyor ve "Eyvah çalışmaya geç kalıyorumm " diyerek , atölyeden jet hızıyla çıkıyor. Çalışma sonunda tekrar jet hızıyla atölyeye girip "Nerede kalmıştık " diyor.

Aileden kalan eşyalarımızı gün ışığına çıkarıp revize etmeye devam ediyoruz . Selim ilk olarak küçük sehbadan( aslında çiçeklik)  başlamak zorunda kaldı çünkü evimizinn sevimli markosu bizi ziyarete geldiğinde atölyede yorgun düşmüş , uyumak için kendisine en konforlu yer olarak koltuğu seçmişti. Bir türlü koltuktan indiremedik.
Biz bu haftayı yoğun ama çok güzel geçirdik. Darısı diğer haftalara .  Herkeze sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle .....


                                                            Nazlı :)

                            
                                                     

5 yorum:

 1. RESİMLERİ, ÇALIŞMALARINIZI GÖRDÜKÇE İÇİM GİDİYOR!! BENDE SİZİNLE OLMAK İSTİYORUMM EN KISA ZAMANDA!!! İYİ HAFTALAR DİLİYORUMM!!!

  YanıtlaSil
 2. ece hanım bu arada kıtabınızdan ne haber?

  YanıtlaSil
 3. Birlik en az cayıyoruz kadar çeşitli düzenli .herkesin geçerken uğrayıp cikamamiyacagi kadar sevgi sohbet muhabbet dolu.sanki atölyede ahşaplar değilde ruhunuz renkleniyor.sevgili Nazlı hanım inanılmaz yardımcı oluyorsunuz emeginize saglık ( biraz yalan dünya bin replikleri gibi oldu ama...)
  Bugün birlikten sevdiğim tepsiciklerden 1 tane aldım boyama birazdan başlayacağım.
  Kucak dolusu sevgilerrrrr.
  Esra demir

  YanıtlaSil
 4. ben de orada olmak istiyorum...

  YanıtlaSil